Svědění pochvy – rozhovor s Denisou z Liberce (44)

Svědění pochvy rozhodně nepatří mezi zdravotní komplikace, kterými by se člověk chtěl chlubit, a proto jsme velmi rádi, že se nám podařilo přemluvit k rozhovoru paní Denisu. Ta moc dobře ví, jak může být svědění pochvy otravné. Zároveň však také ví, jak ho vyléčit!

zud-pri-molochnice

Gynekologické problémy umí potrápit

Dobrý den Deniso, mockrát děkujeme za rozhovor. Jak se u vás začaly problémy se svěděním projevovat?

Dobrý den a není zač. Docela nenápadně, objevovalo se pouze občas a já jsem si tak říkala, že to může být způsobeno třeba špatným materiálem spodního prádla, nebo třeba zanedbanou hygienou v ten konkrétní den. Přeci jenom člověk občas spěchá a neutře se hygienickým kapesníčkem tak, jak by správně měl.

Jaké další problémy se následně přidaly?

Prakticky žádné, pouze intenzita svědění narůstala. Měla jsem obavy z kvasinkové infekce. Nedostavily se však žádné pocity pálení či bolestí. Nezaznamenala jsem ani výtok. V diskuzích jsem četla, že u hodně žen se ke svědění přidává také výtok, který je bílý či nažloutlý a má hustou konzistenci.

Jak jste začala situaci řešit?

Začala jsem ještě pečlivě dodržovat častou intimní hygienu a používat přípravky, které jsou na přírodní bázi a zklidňují pH pochvy. Ty totiž slouží jako první pomoc při svědění pochvy. Bohužel to moc nepomáhalo, tedy určitě ne dlouhodobě.

To skoro nasvědčuje tomu, že problémy doopravdy nezpůsobovala hygiena, nebo?

Máte pravdu, problém doopravdy nebyl v hygieně či nějaké pohlavně přenosné nemoci, čehož jsem se jeden čas ostatně také bála. Zjistila jsem, že svědění způsobuje překyselení organismu!

Jak jste překyselení řešila?

Překyselení je způsobeno hlavně nezdravým životním stylem a překyselený organismus je náchylný ke všem možným vyrážkám, infekcím a komplikacím nejen s pochvou. Něco jsem si o překyselení zjistila a následně na doporučení odhalila principy odkyselení organismu. Svědění během pár dní ostoupilo a já měla po problému. Všem ženám se svěděním pochvy doporučuji stejný postup.

Překyselení organismu - bolest kolene